Dentysta bez bólu

dentysta warszawaBól to najpoważniejszy czynnik odstraszający nas od stomatologów. Nawet koszty procedur medycznych nie są takim problemem, chociaż niestety niewiele kwestii jest w naszym kraju refundowanych, przez co lepsze zabiegi często wymagają wyłożenia sporej sumy z naszych prywatnych, ubezpieczonych przecież kieszeni. Mniejsza jednak o pieniądze. Dentysty po prostu się boimy, ale nie musimy się go bać, ponieważ dzisiaj dentysta Warszawa może wyleczyć nasze zęby bezboleśnie.

Co nas boli?

  •  Ból u dentysty bierze się z trzech głównych źródeł:
  • Niszczenia tkanek;
  • Ciepła
  • Procesu chorobowego.

Zaczynając od końca, proces chorobowy to ta rzecz, która przygnała nas do dentysty. Po prostu boli. Ciepło to z kolei palenie tkanek spowodowane działaniem wierteł starego typu. Palenie tkanek jest elementem ich niszczenia, czyli usuwania tkanki zmienionej chorobowo. Jej nie da się już uratować i złym pomysłem jest nawet próbowanie.

Wyłączacie bólu

Dentysta jest w stanie walczyć z bólem na dwa sposoby. Po pierwsze, może eliminować jego powstawanie, a po drugie, jest w stanie eliminować jego odczuwanie.

Pierwsza z tych kwestii to odpowiednie narzędzia. Stosowanie wierteł z diamentowymi końcówkami i mocno chłodzonymi wodą sprawia, że borowany ząb będzie chłodny i nie będzie też przenosił wibracji.

Z wyłączaniem bólu uszkodzonych chorobą tkanek jest gorzej, ponieważ trzeba sobie radzić tam, gdzie jest już dość problemów. Dentyści mają na szczęście do dyspozycji całą masę metod, a jeśli nie da się tego zrobić natychmiast, mogą rozpocząć leczenie i odesłać pacjenta na krótki okres rekonwalescencji, zanim w ogóle zaczną poważne leczenie. Ostatecznością jest też oczywiście generalna anestezja, czyli znieczulenie ogólne. Idziemy spać na fotelu dentystycznym i budzimy się ze zdrowymi zębami.

Dane firmy:
Fabdent S.C.
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 – 471 Warszawa – Bemowo
Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl